Як правильно вибрати колір натяжної стелі

Сучасні технології дозволяють швидко і без великих проблем перетворювати наші житла відповідно до моди та власних уявлень про комфорт. Сьогодні можна вибрати будь-які кольори натяжної стелі, фото яких сподобалися замовнику. Гармонія фарб, вміла «гра» з кольором та фактурою надають необмежені можливості для того, щоб задовольнити найвибагливіший смак.

Головне – поєднання кольору стелі, стін та підлоги

Натяжні стелі кардинально змінюють зовнішній вигляд будь-якого приміщення про це пише портал mad-cars.com.ua. Ці плівкові розтяжки здатні додати йому висоти та світла, наповнити яскравою енергетикою або створити атмосферу розслаблюючого затишку та спокою. Потрібно лише правильно підібрати колористику цього авангардного елемента та грамотно «вписати» його в загальний інтер’єр.

Відправною точкою в оформленні стелі зазвичай є кольорова гама, яка буде превалювати в тому чи іншому приміщенні – на стінах, підлозі, меблів, текстилі. Тон майбутньої «натяжки» вибирається, зважаючи на те, що вже є в наявності або планується придбати.

Опорними в даному випадку вважаються 12 базових тонів – від сяючого білого до чорного, що поглинає світло. Умовно кольори натяжної стелі можна розділити на три групи:

  • повітряні, що розсовують простір;
  • інтенсивні та динамічні кольори натяжної стелі;
  • глибокі, утихомирюючі.

Решта – похідні від них чи їх поєднань.

До першої підгрупи відносять усі світлі розбілені тони – кипенно-білий, молочний, екрю, світло-блакитний, сонячно-салатовий, ніжно-рожевий, блідо-лимонний тощо.

До другої – жовтий, помаранчевий, червоний, бордо, малиновий, бірюзовий, колір фуксії.

До третьої групи відносять глибокий синій, фіолетовий, шоколадний, малахітовий, чорний колір натяжної стелі.

Цей поділ досить умовний. Але такі знання полегшують підбір найкращої фарби для стін, вікон, дверей, підлоги. Їхня палітра теж дуже різноманітна, але помітно поступається стельовою. Особливо, коли йдеться про покриття для підлоги. В іншому випадку важко було б уникнути зайвої строкатості, яка здатна зіпсувати враження і від будинку, і його господарів.

Як правильно вибрати колір натяжної стелі

Класика, модерн, авангард

Найзвичнішим можна було б вважати натяжну стелю білого кольору. Але і він виглядає дуже сучасно, завдяки своїй фактурі, яка може бути:

  • шовковий;
  • сатинової;
  • матово-оксамитової.

Крім того, конструкція “гіпсокартонний короб” відмінно відтіняє основне полотно і дозволяє надати йому незвичайної форми. Такий бездоганно чистий і повітряний «верх» вітальні розсуне її стіни, вигідно відтінить будь-які меблі – від класичних до ганьби-тік. Кришталева люстра або різнокольоровий пластиковий світильник будуть однаково доречні на білому тлі, який виявить всі переваги сміливих колірних рішень.

Не менш популярними є натяжні стелі сталевого кольору. Вони не пригнічують інших фарб, чудово поєднуються з більшістю кольорів. Перлинно-сірі, димчасті відтінки так само легкі для сприйняття, як білі, але виглядають сучасніше, гостріше. Сіро-сталевий, асфальтовий колір натяжної стелі вимагає більш уважного ставлення до підбору “компаньйонів”. Для того, щоб додати йому «повітря», його рекомендують обрамляти сніжно-білим гіпсокартоном.

Символом стабільного спокою можна назвати блакитну натяжну стелю в інтер’єрі. Він ніби говорить про ясну погоду в будинку, доброзичливі стосунки тих, хто живе в ньому. Цей колір асоціюється з простором, вічними цінностями, і тому добре поєднується з білими меблями, золотою фурнітурою, шовковими тканинами в тон. У той самий час він досить вимогливий до текстилю, покриттям, що під його «покровом».

Кольори натяжної стелі: сучасні

Яскраві динамічні відтінки блакитного – блакитний, бірюзовий – чудово вписуються в інтер’єри басейнів та домашніх ванних кімнат, доречні у дитячих та просторих холах. Такі стелі часто комбінують.

Неймовірний простір фантазії надають поліхлорвінілові плівки з ефектом «металік». Вражаюче виглядає золота натяжна стеля.

Експериментуючи з цим пластичним «золотом» можна досягти різного враження – від приголомшливого багатства та достатку до витонченого аристократизму. При цьому варто пам’ятати, що перевантажений золотом інтер’єр виявляється не розкішним, а вульгарним.

Тому цю буквально недешеву плівку з майже дзеркальним сяйвом зазвичай поєднують з різнорівневими фігурними конструкціями, матовими шпалерами і фарбами для стін бежевих відтінків або екрю. У вітальні з такою стелею добре виглядають антикварні або схожі на неї меблі, багато білого або кремового текстилю, який розбавляє жар сонячного металу, злегка охолоджуючи його.

Переламати класичність золотої стелі допомагають сміливі вставки кольору бордо, або навіть чорного. Вони відразу трансформують простір на гостросучасний лад.

Як правильно вибрати колір натяжної стелі

Критерії вибору у кожного – свої

Однак загальна інтер’єрна гама далеко не завжди є визначальною. Нерідко забарвлення натяжних стель, приклади яких наочно демон стрируют все колористическое розмаїтість цієї продукції, залежить від характеру замовника, його психологічних установок.

Люди енергійні та цілеспрямовані підсвідомо прагнуть відобразити це і в оздобленні свого житла, сміливо обирають активні тони. У них потрібні червоний, помаранчевий, яскраво-жовтий кольори та їх похідні – кораловий, гранатовий.

Спокійніший варіант з цього ж ряду – стеля кольору бордо. Він має дивовижну якість: надавати приміщенню королівську величність і в той же час робити його більш інтимним, придатним для довірчого спілкування. Відмінно підходить для спальні.

Життєрадісні оптимісти часто вибирають для стельових покриттів зелену гаму. Вона надзвичайно багатолика. Болотна та малахітова палітри цілком придатні для вітальні, бібліотеки, смарагдовий колір – для дитячої, салатовий – для кухні чи їдальні.

Натяжні стелі бузкового кольору, що ширять, оцінять романтичні натури. Їх воліють люди творчі, непересічні. Вони гарні у дівочих кімнатах, притулках юних поетів. А глибші тони можуть стати організуючим початком стильного інтер’єру кабінету, вітальні. Про те, як зробити монтаж стелі, ви можете почитати тут.

Під час вибору кольору натяжної стелі врахуйте, що до благородних декорів, що стабілізують настрій, відносяться плівкові покриття коричневого і шоколадного тонів. Цілісна стеля такої гами зустрічається рідко, але такі вставки дуже популярні. Вони підкреслюють красу вигинів гіпсокартонних конструкцій, роблять рельєфними ніші, виявляють переваги світлих кольорів.

Коричнево-шоколадна поверхня чудово відтінює елегантність вбудованих та підвісних світильників. Поєднання білої стелі з шоколадною «врізкою», в центрі якої розмістився білий світильник, створює відчуття чистоти, простору та гармонійного спокою, який ми так цінуємо в наших будинках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *